Próbować mimo wszystko. Rozmowa z Małgorzatą Janczak

Z Małgosią poznałyśmy się kilka lat temu. Ambitna, bardzo pracowita, niezwykle pomocna i serdeczna. Wiele jej zawdzięczam.

Jakiś czas temu skontaktowała się ze mną w sprawie kontaktu do osób, z którymi mogłaby przeprowadzić wywiad do swojej książki o depresji. Książki? Wow wow wow! Wspaniale! Pamiętam, że w odpowiedzi wystukałam podekscytowana You rock, girl! z tysiącem wykrzykników, a chwilę później szukałam w swoim kręgu ekspertek, które mogłam jej polecić. Dopiero po jakimś czasie pomyślałam Ale zaraz, zaraz… depresja?? 

Czy tego dnia zapytałam Gosię dlaczego akurat wybrała ten temat? Nie. Niesiona falami ostatniego burzliwego etapu ciąży, przygotowywałam się do roli mamy.  Pytania o książkę, depresję oraz zmiany, jakie zapoczątkowała, musiały poczekać rok. Po tym czasie obydwie byłyśmy już w innym miejscu. Ja, wiecznie niewyspana mama rocznego synka o pseudonimie „Torpeda”, zaczęłam pielęgnować w sobie myśl o powrocie do zawodowego świata. Gosia, autorka książki „Bewzstydnik. O depresji i nie tylko” (wow wow wow!!!), zdobywa nowe zawodowe i życiowe szczyty. 

Jestem wdzięczna, że mogłyśmy porozmawiać. Macie ochotę posłuchać? 

– – –

Małgorzata Janczak – z wykształcenia nauczycielka języka polskiego i angielskiego, zawodowo związana również z branżą marketingową, z pasji dziennikarka, edukatorka i społecznik, a ostatnio – autorka książki „Bezwstydnik. O depresji i nie tylko”, która (miejmy nadzieję) ukaże się w tym roku na rynku wydawniczym. Gosię możecie znaleźć między innymi na fejsbukowej stronie Bezwstydnika